Forum serwisu www.wernic.pl

Forum serwisu poswięconego twórczości Wiesława Wernica

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2016-11-20 14:42:51

matecznik

Administrator

Zarejestrowany: 2015-01-09
Posty: 22
Punktów :   

Siedmioróg !!

No i nadeszła ta dłuuuugo oczekiwana chwila
Wszystko jest już jasne, dogadane i dopięte.
Pora ogłaszać!

Od dłuższego już czasu trwały dyskusje na temat reedycji "klasycznego" "Czytelnikowskiego" wydania. Dla większości z nas, to właśnie wydanie z pięknymi ilustracjami Rozwadowskiego, z klimatycznymi okładkami, w jednolitej (z drobniuteńkimi wyjątkami) szacie graficznej, kojarzy się najbardziej z książkami Pana Wiesława.

O poszukiwaniach spadkobierców Stanisława Rozwadowskiego, o wyszukiwaniu Wydawcy, który sprostałby wyzwaniu - kiedy indziej.

Dziś, na szybko, wręcz na ciepło - UDAŁO SIĘ !

Już za dni kilka - 30 listopada - zaczyna się, mam nadzieję, nowe życie serii.

Na razie - podpisana jest umowa na 4 książki: "Tropy...", "Szeryf...", "Słońce...", oraz "Na południe...". Wszystko z poprawionymi cyfrowo ilustracjami, w znanej, dobrej, starej szacie...

Opis całego przedsięwzięcia pojawiać będzie się na stronie. Link z głównej już niedługo.

Biegnijcie do księgarń, ja w znajomym Empiku już poczyniłem zamówienia

Offline

 

#2 2016-12-04 12:21:02

matecznik

Administrator

Zarejestrowany: 2015-01-09
Posty: 22
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

Offline

 

#3 2016-12-04 22:46:24

Robert_76

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2016-08-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

Gratulacje, bo szkoda by było, gdyby ta seria została zapomniana ...

Offline

 

#4 2016-12-15 19:18:48

dominik wernic

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-18
Posty: 9
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

Obecnie nowe wydanie drukowane powieści "Tropy wiodą przez prerię" jest dostępne w 10 księgarniach wysyłkowych.
"Szeryf z Fort Benton" ma ukazać się pod koniec stycznia 2017, "Słońce Arizony"- koniec lutego, "Na południe od Rio Grande" - koniec marca 2017

www.siedmiorog.pl
www.nieprzeczytane.pl
www.aros.pl 
www.bonito.pl
www.profit24.pl
www.gilda.pl
www.taniaksiazka.pl
www.ckwiedza.pl
www.ksiegarniaklimczok.pl
http://ksiegarnia.pwn.pl/Tropy-wioda-pr … 176,p.html

pozdrawiam wszystkich,
Dominik Wernic

Offline

 

#5 2016-12-20 00:47:56

 Grzegorz_P

Nowy użytkownik

Skąd: EUROPA
Zarejestrowany: 2016-12-20
Posty: 4
Punktów :   
WWW

Re: Siedmioróg !!

Witam,
Fajnie, że 'Siedmioróg' zachował najsłynniejszą, jednolitą szatę z 'Czytelnika' oraz grafikę p. Rozwadowskiego; chociaż seria 'Czytelnika' miała 2 tytuły w innej szacie, tj. 'Łapacz z Sacramento' oraz 'Gwiazda Trapera'.
pozdrawiam

Offline

 

#6 2016-12-22 20:07:07

 Grzegorz_P

Nowy użytkownik

Skąd: EUROPA
Zarejestrowany: 2016-12-20
Posty: 4
Punktów :   
WWW

Re: Siedmioróg !!

Witam,
Właśnie odebrałem swój egzemplarz, okładka kredowa, to pierwsza różnica jak również inne rozmiary niż te z 'Czytelnika'; na pewno wyróżnia się stojąc obok całej serii!
Ciekawe czy rysunki zostały zachowane 1:1 względem pierwszej serii? Porównam w wolnej chwili!
Najważniejsze, że p. Dominik zdecydował się na wznowienie!
Korzystając z okazji wszystkim forumowiczom składam życzenia Spokojnych Świat Bożego narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!
pozdrawiam

Offline

 

#7 2017-01-02 17:10:40

niepco

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2017-01-02
Posty: 1
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

Wprawdzie posiadam całą serię - łącznie z Gwiazdą trapera w obwolucie (70 zł na allegro!), która nabyłem jeszcze w podstawówce, ale z przyjemnością kupiłem nowe wydanie z Siedmioroga. Jakiś czas temu przeczytałem całą serie ponownie i muszę przyznać że nadal czyta się świetnie, chociaż od pierwszego razu minęło już ponad 30 lat:-) Teraz kolej na moich synów.
Wizualnie nowe wydanie prezentuje się świetnie, mam nadzieję że uda wydać się całość i że częstotliwość będzie nieco większa niż 1 tom miesięcznie.
Czy jest szansa na wydanie Chaty Starego Niedżwiedzia i Czarnej gwiazdy? Czarną gwiazdę miałem już sam sobie oprawić u introligatora i wykonać okładkę w stylu serii:-) Co z planami dokończenia Chaty przez pana Dominika?

Offline

 

#8 2017-01-14 12:54:43

matecznik

Administrator

Zarejestrowany: 2015-01-09
Posty: 22
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

Offline

 

#9 2017-01-14 13:25:29

matecznik

Administrator

Zarejestrowany: 2015-01-09
Posty: 22
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

SIEDMIORÓG

Obiecałem wysłać panu Dominikowi kilka zdań o nowym wydaniu i mojej ocenie tegoż. Wydaje mi się jednak, że warto umieścić te spostrzeżenia tutaj i na forum, do dalszej dyskusji.

Książkę nabyłem kilka dni temu, zamawiając przez stronę internetową Empiku, z odbiorem osobistym w CH Reduta. Dostawa prawie natychmiastowa, odbiór po 2 dniach. Szerzej o dystrybucji na razie nie będę się wypowiadał, myślę, że trzeba poczekać chociaż na 3 - 4 tytuły, żeby rzetelniej ocenić temat. W tym momencie nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń, patrząc na dostępność w necie.

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu - niezwykle pozytywne. Książka oprawiona w śnieżnobiały kredowy karton, jakość papieru bez zastrzeżeń. Kolorystyka okładki przepiękna, jakość grafik powala. Panie Dominiku, doskonała robota! To więcej, niż oczekiwałem!

Książka klejona, nie szyta, tym niemniej mam nadzieję, że przetrwa lata.

Po dowiezieniu do domu i porównaniu z pierwszym wydaniem Czytelnika - widać od razu różnicę formatu. Jest wyraźnie większa. Ułożenie ilustracji wyraźnie inne. Są całostronnicowe, nie ma dwustronnych. Część zmniejszona, ale bardziej dopasowana rozmieszczeniem do tekstu.

Podsumowując - jestem przeszczęśliwy jako odbiorca. Jednocześnie baaardzo gratuluję i dziękuję.

matecznik

Offline

 

#10 2017-01-25 22:42:46

dominik wernic

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-18
Posty: 9
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

Melduje, że wydawnictwo Siedmioróg stworzyło nową strone na Facebook poświeconą ic wydaniom powiesci mego Ojca:

https://www.facebook.com/Wernic-Wies%C5 … 686516607/


a na amazon.de można kupić za euro (!!):

https://www.amazon.de/s/ref=sr_nr_seeal … 1485359241

pozdrawiam wszystkich
Dominik Wernic

Offline

 

#11 2017-01-26 09:16:16

darocz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2017-01-26
Posty: 6
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

Witam....Mam tylko jedno pytanie i wielką nadzieję....czy Siedmioróg wyda całą serię?...wiem , że to nie są najbardziej poczytne książki...ale bardzo chciałbym skompletować całą serię....kiedy będzie wiadomo o planach wydawniczych?

Offline

 

#12 2017-02-06 17:26:49

dominik wernic

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-18
Posty: 9
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

Odpowiadam.
Podpisałem umowe z Wydawnictwem "Siedmioróg" na wydanie w druku całej serii 20-stu tytułów.
Do dziś ukazały się dwa pierwsze : "Tropy" i "Szeryf".
Za dwa tygodnie ma wyjśc "Słońce Arizony"
Na poczatku marca 2017 - wyjątkowo poza kolejnoscia : "Na południe od Rio Grande"
Potem kazda następna co miesiąc, już w kolejnosci dawnych wydań "Czytelnika"
pozdrawiam,
Dominik Wernic

Offline

 

#13 2017-02-11 10:52:18

darocz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2017-01-26
Posty: 6
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

Bardzo dziekuje.To będzie dziwne ale powiem Panu ze od pewnego czasu chodziła za mną myśl aby skompletować serie i znów ja przeczytać....swego czasu przeczytałem wszystko co bylo dostępne w trzech bibliotekach i u znajomych....W tamtych czasach nie mialem pieniędzy na kupowanie książek a teraz z wielka przyjemnością skompletuje całą serię i znów ja przeczytam.Uczynil mnie pan szczęśliwym człowiekiem 😊😊😊Bardzo dziękuję.Pozdrawiam😊

Ostatnio edytowany przez darocz (2017-02-11 10:53:22)

Offline

 

#14 2017-02-16 20:18:59

Rewolwerowiec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-02-16
Posty: 10
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

Ach nabylem juz Tropy jak i Szeryfa, coz za klimat, wyjatkowy i gustowne wydanie:) Ta seria uzaleznia ! Nie mialem pojecia ze to dopiero poczatek i beda nastepne czesci To wspaniala nowina Myslalem, ze Slonce Arizony i Na Poludnie od Rio Grande  juz zostaly wykupione, widze jednak ze dopiero beda wydane na dniach Bardzo mnie to cieszy Ja rowniez chcialbym skompletowasc cal serie bo nigdy jej nie czytalem, a bardzo mi sie podobaja pierwsze dwie czesci, dziekuje

Offline

 

#15 2017-02-18 18:52:18

darocz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2017-01-26
Posty: 6
Punktów :   

Re: Siedmioróg !!

To,Ze wyjdzie cała seria to naprawdę wspaniała wiadomość.Ja uż też ustawiłem na półce dwie pierwsze części i czekam na wydanie reszty.Jeszcze raz dziękuję bo teraz się spełniają moje marzenia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutospritecenter.pun.pl www.klazzhab.pun.pl www.masters-of-mma.pun.pl www.pika-forum.pun.pl www.chemiagr2.pun.pl